• Sitemap
  • Om oss
  • Kontakt
Saturday, 19 May 2012
alreadyon
  • Lei en applikasjon
    • CRMHosted Microsoft Dynamics CRM
    • E-postHosted Microsoft Exchange
    • AntispamHosted Microsoft Forefront
    • DokumenthanteringHosted Microsoft Sharepoint Services
    • Joomla!Hosted Joomla CMS
    • CHOOmedlemssystem
    • Undersøkelse verktøyHosted Limesurvey
  • Nettskydrift
    • Hva er SaaS?
    • Cloud computingi praksis
  • Blogg
  • Logg inn

    • Username

      Password

      Private space / employee login >>

Takket nei til Facebook – i dag jobber han for Already On

Opprettet den 18.11.10

Tags Facebook, Joomla!, Utvikling

Takket nei til Facebook – i dag jobber han for Already On
Already On var nylig på besøk hos utviklingslederen for sitt Joomla-miljø i Ukraina. Oleg Nesterov har mastergrad i matematikk med laud og har jobbet med Joomla! i 5 år.  Ikke nok med at han er en profilert  og annerkjent person i Joomlas internasjonale utviklingsmiljø, han har også blitt tilbudt jobb som utvikler hos Facebook i California - og takket nei. Han driver et eget selskap og ønsker heller å jobbe med Joomla! og Nooku-teknologi

Joomla! er et verdenskjent webpubliseringsverktøy som i dag brukes til alt fra enkle nettsted til avanserte portaler og webapplikasjoner. Oleg leder et utviklingsselskap som har spesialisert seg på Joomla! der de utvikler medlemssystemer, applikasjoner for sosiale nettverk og e-handelsløsninger.

I disse dager utvikler Already On et nytt og omfattende medlemssystem for Norges Korforbund. I Norge ledes prosjektet av Emilie Lindqvist som både er prosjektleder og designer. Denne delen av arbeidet foregår i stor utstrekning i vår kundes lokaler. Dette gjør at kunden allerede på et tidlig stadie kan diskutere skjermbilder og prosessbeskrivelser.

Den tekniske utviklingen ledes av Oleg Nesterov i Sumi i Ukraina der han og hans team er lokalisert. Teamet til Nesterov er på 4 personer, men på grunn av kulturen rundt open source og Joomla! kan han lett trekke inn flere utviklere fra andre steder i verden som er spesialister på sine områder. Dette gjør utviklingsarbeidet mye mer fleksibelt og effektivt enn det vi er vant med ved tradisjonell utvikling.

Trenger du en webprotal eller en webapplikasjon? Kontakt oss og vi får Nesterov til å gjøre jobben, Facebook kan vente.

Sosiale bokmerker

  • Choo
  • Design
  • Facebook
  • Foredrag
  • Funksjoner
  • Humor
  • Joomla!
  • Medlemsregister
  • Medlemssystem
  • Microsoft
  • Microsoft Dynamics CRM
  • Microsoft Sharepoint
  • Offshoring
  • Organisasjon
  • Presse
  • Referanse
  • Sharepoint
  • Tips
  • Utvikling

RSS feed

rss
Abonner på våre blogger via RSS feed!

Already On © All rights reserved